Oğuz Yılmaz | Logo

İstanbul, Türkiye Fark yaratmayı sevenlere. web tasarım, web yazılım, front-end, php, css, conding, life

IOS 11

IOS 11

Herkesin sabırsızlıkla beklediği IOS 11 sonunda Apple tarafından resmi olarak duyuruldu. Peki, Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi olan IOS 11’ in yenilikleri nelerdir? Apple kullanıcılarının beklediği düzeltmeleri karşılıyor mu? IOS 11 ile birlikte hayatımıza nasıl yenilikler giriyor? Gelin bu soruların cevaplarını bulalım.

IOS 11 Özellikleri

IOS 11’ in çıkış tarihi olarak önümüzdeki eylül ayı gösterilmektedir. İşletim sisteminin betası ise kısa bir süre içerisinde kullanıcılara sunulacaktır. Peki nedir bu IOS 11 özellikleri? Iphone ve Ipad cihazlarına gelecek yenilikleri şu şekilde sıralamamız mümkündür.

Öncelikle, iMessage uygulaması IOS 11 ile birlikte daha kullanışlı hale gelmektedir. iMessage uygulamasına gelen yeni özellikler ile içerisinde yer alan mesajlar artık iCloud üzerinden saklanabilecek. IOS 11 ile kullanışlı hale gelen mesajlama uygulaması ayrıca kullanıcıların birbirleri ile mesajlaşırken Apple Pay üzerinden para göndermelerini de sağlamaktadır.

IOS 11 özellikleri arasında yer alan diğer bir konu ise Siri. IOS 11 ile birlikte daha akıllı olacak olan Siri’nin aynı zamanda yeni bir sese sahip olacağı belirtilmektedir. İngilizce, Çince, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca gibi dillerden çeviri yapabilecek olan Siri, zamanla daha fazla dili çevirecektir. IOS 11 özellikleri sayesinde Siri hayatımızın büyük bir bölümünde bize yardımcı olacak gibi gözükmekte ne dersiniz?

IOS 11 ile birlikte kontrol merkezi tek bir sayfada toplanmaktadır. Kullanıcılarına daha rahat ve hızlı kullanım sağlamak amacıyla Apple, kontrol panelini daha kullanışlı hale getirmeyi amaçlamaktadır.

IOS 11 özellikleri, Apple Haritalar üzerinde de etkili olmaktadır. Apple Haritalar uygulaması, kullanıcıları için daha detaylı adres tarifi vermeye başlayacaktır. Londra, Boston, Chicago, Hong Kong ve daha birçok büyük şehirin havalimanı ve alışveriş merkezi kat planlarına IOS 11 özelliği sayesinde yenilenen Apple Haritalar uygulamasından ulaşabileceksiniz. Ayrıca, Apple Haritalar uygulamasına IOS 11 ile eklenen şerit takip özelliği ile sürücülere kolaylık sağlanması amaçlanmaktadır. Bulunduğunuz yerin hız sınırlarını Apple Haritalar sayesinde kolaylıkla öğrenebileceğinizi ayrıca belirtebiliriz.

IOS 11 özellikleri arasında yer alan diğer bir yenilik ise “sürüş sırasında rahatsız etme” özelliği getirilmesi olarak gösterilebilir. Bu özellikle birlikte mesajlarınız trafikteyken otomatik olarak cevaplanacak ve aramalarınız meşgule düşecektir. Böylece sürüş sırasında dikkatiniz dağılmadan rahatlıkla araçlarınızı kullanabileceksiniz.

Fotoğraflar artık nerede çektiğinize göre ayrılabilecek ve istediğiniz fotoğrafları daha kolay bulmanız IOS 11 sayesinde sağlanacaktır. Ayrıca Portre Modu geliştirilerek görüntü kalitesi güncellenecek ve daha güzel fotoğraflar çekebileceksiniz.

IOS 11 özelliklerini bu şekilde sıralayabiliriz. Umarız sizler için yararlı bilgiler paylaşabilmişizdir. Bir daha ki yazımızda görüşmek dileği ile.